شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

سونوگرافی شهرری | با سابقه ترین و جامع ترین مرکز سونوگرافی در شهر ری


سونوگرافی بارداری
سونوگرافی بارداری
سونوگرافی شکم و لگن
سونوگرافی شکم و لگن
سونوگرافی رنگی داپلر
سونوگرافی رنگی داپلر
سونوگرافی تیروئید و پاراتیروئید
سونوگرافی تیروئید و پاراتیروئید
سونوگرافی زنان
سونوگرافی زنان
سونوگرافی مردان
سونوگرافی مردان
سونوگرافی نوزادان
سونوگرافی نوزادان

آدرس

تهران شهرری، خیابان فداییان اسلام، روبروی بیمارستان فیروزابادی، کوچه پیلغوش پلاک ۲۷

02155932972
alizadehradiology@gmail.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه8 الی 21
پنجشنبه8 الی 21
جمعهتعطیل
سونوگرافی شهرری | با سابقه ترین و جامع ترین مرکز سونوگرافی در شهر ری

سونوگرافی شهرری | با سابقه ترین و جامع ترین مرکز سونوگرافی در شهر ری

سونوگرافی شهرری - خدمات سونوگرافی پیشرفته و با کیفیت توسط به روز ترین دستگاه ها، در سریع ترین زمان ممکن توسط مجرب ترین پزشکان متخصص رادیولوژی و سونوگرافی خانم و آقا و طرف قرار داد با بیمه ها

چرا مرکز سونوگرافی رازی شهرری؟

مدرن ترین و بهترین دستگاه های سونوگرافی روز دنیا
همکاری با بهترین و مجرب ترین پزشکان سونوگرافیست
طرف قرارداد بیمه ها
انجام انواع سونوگرافی های تخصصی و فوق تخصصی
نوبت گیری سریع (از طریق همین سایت)
همه روزه از 8 صبح الی 10 شب
ارسال لینک گزارش برای بیماران (پرونده الکترونیک)
جامع ترین و بهترین مرکز تصویر برداری در منطقه شهرری و جنوب تهران، بیماران می توانند تمامی تست های خود را یکجا انجام دهند و دیگر نیاز نیست به مراکز متفاوتی مراجعه کنند.

انتخاب یک مرکز سونوگرافی خوب برای بررسی سلامتی بسیار مهم است در حالی که اکثر مردم به انتخاب مرکز تشخیصی برای انجام اموری مثل سونوگرافی، رادیولوژی و سایر تصویربرداری های پزشکی توجه زیادی نمی‌کنند، غفلتی که می‌تواند پرهزینه و جبران ناپذیر باشد. اگر پزشک بخواهد نگاه دقیق تری به آنچه در داخل بدن شما اتفاق میافتد (به خصوص در بافت ها، اندام ها یا ماهیچه ها) داشته باشد، ممکن است برای شما اسکن آلتراسوند یا همان سونوگرافی تجویز کند. البته، زنان نیز در دوران بارداری به سونوگرافی نیاز دارند. به همین دلیل بسیار مهم است مرکزی که میخواهیم در آن خدمات سونوگرافی انجام دهیم با دقت زیادی انتخاب کنیم. بخش سونوگرافی مرکز تصویربرداری رازی واقع در شهرری(جنوب تهران) یکی از بهترین سونوگرافی های منطقه شهرری است.

در ادامه به توضیحاتی در رابطه با سونوگرافی خواهیم پرداخت که راهنمای بیماران محترم باشد.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی یک آزمایش تصویربرداری غیر تهاجمی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تولید تصاویری از ساختارهای داخلی بدن استفاده می کند. بخش اصلی دستگاه سونوگرافی یک پروب مبدل است. زمانی که پروب روی بدن شما حرکت می کند، با انتشار و دریافت امواج صوتی تصاویری را ثبت می کند. بنابراین، سونوگرافی از اشعه استفاده نمی کند و یک فرآیند بی ضرر، غیرتهاجمی و بدون درد است. سونوگرافی در حال حاضر یکی از پرکاربردترین روش‌های تصویربرداری پزشکی است که به طور مداوم در حال توسعه می باشد و کاربردهای جدیدتری نیز پیدا می کند.

برای اطلاع بیشتر از تفاوت انواع سونوگرافی و توضیحات تکمیلی اینکه سونوگرافی چیست اینجا کلیک کنید.

انواع سونوگرافی

انواع سونوگرافی

سونوگرافی ها به طور کلی به چند دسته تقسیم کرد که در ادامه توضیحات مختصری ارائه می شود:

سونوگرافی بارداری: هر فرد بارداری در طول کل دوره بارداری برای کنترل روند بارداری و رشد جنین و همچنین غربالگری نقص های مادرزادی چندین سونوگرافی باید انجام دهد؛ ار جمله اکو قلب جنین

سونوگرافی شکم و لگن: سونوگرافی شکم و لگن به بررسی برخی احشاء داخلی شکمی مانند کبد، کیسه صفرا، کلیه ها، طحال، لوزالمعده، آپاندیس و احشاء لگنی شامل مثانه، رحم تخمدان و پروستات می پردازد.

سونوگرافی رنگی داپلر: سونوگرافی رنگی داپلر برای بررسی جریان خون ازامواج صوتی با فرکانس بالا برای بررسی عروق،لخته خونی و... استفاده می کند.

سونوگرافی تیروئید و پاراتیروئید: سونوگرافی تیروئید از امواج صوتی برای تولید تصاویری از غده تیروئید در گردن استفاده می کند.

سونوگرافی زنان: سونوگرافی در تشخیص و بررسی بیماری های زنان از جمله توده های سینه، بیماری های رحم و تخمدان و... نقش به سزایی دارد.

سونوگرافی سینه چیست؟

سونوگرافی مردان: سونوگرافی در تشخیص و بررسی بیماری های مردان مانند بیماری های سیستم تناسلی، پروستات، بیضه و ... نقش به سزایی دارد.

سونوگرافی نوزادان: در نوزادان برای بررسی مغز، هیپ و همچنین مفاصل و ستون فقرات از سونوگرافی استفاده می شود.

نوبت دهی سونوگرافی دکتر علیزاده شهرری

نوبت دهی سونوگرافی دکتر علیزاده شهرری از طریق همین سایت و دکمه دریافت نوبت می باشد.


همچنین شایان ذکر است مرکز سونوگرافی رازی شهرری با بهره مندی از دستگاه های سونوگرافی مدرن و متفاوت به تناسب کاربری و نیاز بیماران و همچنین همکاری با بهترین و مجرب ترین متخصصین رادیولوژی و سونوگرافی آماده انجام انواع خدمات تخصصی و فوق تخصصی سونوگرافی را در بالاترین سطح ممکن در زمینه های تخصصی و فوق تخصصی سونوگرافی زیر می باشد:
1-سونوگرافی معمولی از تمام قسمتهای نسج نرم بدن مثل سونوگرافی کلیه، کبد، آپاندیس و ...

2- سونوگرافی بارداری مثل سونوگرافی جنسیت جنین، سونوگرافی بررسی سلامت جنین، آنومــالی های جنین، سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی، سونوگرافی کالر داپلر، سونوگرافی ان تی، اکوی قلب جنین

3- سونوگرافی تخصصی الاستوگرافی جهت بررسی میزان سختی بافتهای تیروئید دیستال و سایر نسوج نرم و افتراق تومورهای خوش خیم و بدخیم

4- سونوگرافی های داخلی از جمله ترانس واژینال و ترانس ركــــــتال؛ گاهی اوقات انجام سونوگرافی های واژینال توسط پزشک آقا برای خانم ها معذب کننده است، در مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری به علت حضور پزشک سونوگرافیست خانم این امکان وجود دارد که این تست توسط پزشک خانم انجام شودو برای انجام این تست ها نیاز به نسخه پزشک می باشد و بدون ارجاع پزشک انجام پذیر نمی باشد.

5- سونوگرافی های مداخله ای مثل بیوپسی(نمونه برداری) تیروئید ، پروستات و... تحت راهنمایی پروب سونوگرافی

6- سونوگرافی های تخصصی نوزادان مثل سونوگرافی هیپ، مغز، مری و یا معده نوزاد

یکی از مهمترین مسائل در امور درمانی این است که مراجعه کننده مرکزی انتخاب کند که همه امور تشخیصی و تصویربرداری و اسکن های مورد نیاز شما از جمله خدمات ویژه مانند سونوگرافی های تخصصی، انواع ام آر آی ها یا سی تی اسکن و... را قادر به انجام باشد، این مسئله به این علت مهم است که بیمار در کلینیک های متعدد برای تست های گوناگون سرگردان نشود. مرکز تصویربرداری رازی شهرری به سرپرستی دکتر علیزاده تمام خدمات تصویربرداری را برای شما مراجعه کننده عزیز در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهد.

پزشک سونوگرافیست خانم

گاهی اوقات انجام سونوگرافی های واژینال توسط پزشک آقا برای خانم ها معذب کننده است، در مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری به علت حضور پزشک سونوگرافیست خانم این امکان وجود دارد که این تست توسط پزشک خانم انجام شودو برای انجام این تست ها نیاز به نسخه پزشک می باشد و بدون ارجاع پزشک انجام پذیر نمی باشد.

نه تنها رادیولوژیست، بلکه نوع و کیفیت دستگاه سونوگرافی نیز اهمیت دارد

نه تنها رادیولوژیست، بلکه نوع و کیفیت دستگاه سونوگرافی نیز اهمیت دارد

بخش سونوگرافی مرکز تصویربرداری رازی شهرری با حضور پزشکان توانمند متخصص و فوق تخصص رادیولوژی و سونوگرافی، به سرپرستی دکتر رضا علیزاده همه همه مراکز دارای آخرین دستگاه های سونوگرافی با تکنولوژی به روز نیستند و دستگاه های ضعیف می توانند منجر به تصاویر تار یا با وضوح پایین می‌شوند که ممکن است تصویر دقیقی از داخل بدن شما را در اختیار رادیولوژیست یا پزشک قرار ندهند و در نتیجه احتمال عدم تشخیص زودهنگام را افزایش می‌دهند. بنابراین بسیار مهم است تست های سونوگرافی در مراکز رادیولوژی و سونوگرافی انجام شوند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

مرکز تصویربرداری رازی واقع در منطقه شهرری با استفاده از به روزترین دستگاه های سونوگرافی دنیا قادر به انجام تمامی تست های سونوگرافی می باشد. دستگاه های این مرکز از آپشن های فوق پیشرفته ای همچون الاستوگرافی، فیبرو اسکن، اکوی قلب جنین و... نیز برخوردار می باشند و همچنین شایان ذکر است بدانید در این مرکز سونوگرافی های پستان نیز توسط دقیق ترین دستگاه تخصصی سونوگرافی پستان دنیا انجام می شود.

آمادگی های قبل از سونوگرافی

آمادگی های قبل از سونوگرافی

همراه داشتن سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول(NT) در هر بار مراجعه توصیه می گردد.

برای انجام سونوگرافی پستان توصیه می شود حتی الامکان در هفته دوم بعد از عادت ماهیانه مراجعه نمایید.

اما با همه این تفاسیر و توضیحات باز هم توصیه می شود قبل از مراجعه به مرکز در مورد آمادگی های قبل از انجام سونوگرافی خود راهنمایی بگیرید.

همچنین مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری از حضور پزشکان دیگری نیز بهره مند است که برای اطلاعات دقیق تر از برنامه کاری پزشکان مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری می توانید با شماره های مرکز تماس حاصل فرمایید.

نحوه دریافت نتیجه وگزارش سونوگرافی در مرکز سونوگرافی رازی شهرری

در مرکز تصویربرداری رازی واقع در شهرری تهران، برای راحتی بیماران تمامی گزارشات و تصاویر پس از آماده سازی به صورت آنلاین قابل نمایش هستند و بیماران با کلیک بر روی لینک ارسالی میتوانند در هر زمان و مکانی به پرونده خود دسترسی داشته باشند.

سوالات رایج شما در مورد سونوگرافی

1- تعیین جنسیت جنین از طریق سونوگرافی چه زمانی امکان پذیر است؟
در سونوگرافی NT امکان تشخیص جنسیت جنین با دقت 60 الی 70 درصد ممکن می باشد هرچند تایید تشخیص با دقت 100 درصدی انجام سونوگرافی غربالگری سه ماهه دوم لازم می باشد. که حدود هفته 18 بارداری انجام می شود.

در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد سونوگرافی تعیین جنسیت از زبان جناب دکتر وحید علیزاده، یکی از متخصصین مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری در مورد سونوگرافی تعیین جنسیت ببینید و بشنوید.2- هزینه انجام سونوگرافی چقدر است؟
هزینه انجام سونوگرافی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله: نوع تست، نوع بیمه بیمار، خصوصی بودن یا دولتی بودن مرکز و... عزیزانی که به دنبال انجام سونوگرافی با بیمه های تامین اجتماعی، سلامت و نیروهای مسلح در منطقه شهرری و جنوب تهران می باشند می توانند علاوه بر سونوگرافی تمامی خدمات تصویربرداری خود را در مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی انجام دهند.