شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

رادیولوژی فک و صورت در شهرری | OPG یا عکس دندان فوری در شهرری

آدرس

تهران شهرری، خیابان فداییان اسلام، روبروی بیمارستان فیروزابادی، کوچه پیلغوش پلاک ۲۷

02155932972
alizadehradiology@gmail.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه8 الی 21
پنجشنبه8 الی 21
جمعهتعطیل
رادیولوژی فک و صورت در شهرری | OPG یا عکس دندان فوری در شهرری

رادیولوژی فک و صورت در شهرری | OPG یا عکس دندان فوری در شهرری

رادیولوژی دندان در شهرری | OPG دندان با استفاده از تکنولوژی پیشرفته رادیولوژی | تشخیص و درمان بیماری‌های دندان با استفاده از تجهیزات پیشرفته در شهرری(جنوب تهران)

چرا عکس دندان در مرکز تصویربرداری رازی شهرری؟

یکی از مدرن ترین دسنگاه های پانورامیک دنیا
همکاری با بهترین و مجرب ترین کارشناسان رادیولوژی
طرف قرارداد بیمه ها
نوبت گیری سریع
ارسال لینک تصاویر برای بیماران به محض آماده شدن تصاویر

رادیولوژی دندان به عنوان یکی از روش‌های تصویربرداری دندان و فک و صورت، نقش مهمی در تشخیص بیماری‌ها و مشکلات د ندانی دارد، در ادامه به توضیحات مختصری در رابطه با رادیوگرافی دندان خواهیم پرداخت که راهنمای بیماران محترم باشد.

رادیولوژی فک و صورت یا عکس دندان چیست؟

رادیولوژی فک و صورت یکی از حوزه‌های تخصصی پزشکی است که در آن از تصاویر پرتوی برای تشخیص بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با فک و صورت استفاده می‌شود. عکس دندان برای تشخیص و درمان بیماری‌های دندانی، فکی و بافت‌های اطراف آنها استفاده می‌شود. این تصاویر به پزشک دندانپزشک کمک می‌کنند تا بیماری‌های دندانی را تشخیص داده و برنامه درمانی مناسب را برای بیمار تعیین کند. همچنین، عکس دندان می‌تواند به دندانپزشک کمک کند تا موضع دندان‌ها و فک‌ها را برای برنامه‌ریزی ایمپلنت دندان، ترمیم دندان یا اصلاح بیش‌اندازه شدن فک‌ها، بررسی کند.

اطلاعات بیشتر از رادیولوژی دهان و دندان

پانورامیک(رادیوگرافی پانورکس)

پانورامیک(رادیوگرافی پانورکس)

پانورامیک (Panoramic) یک نوع تصویربرداری دندان است که با استفاده از یک دستگاه پانورامیک، تصویری کلی و گسترده از دندان‌ها، فک‌ها و سایر بافت‌های دهان و فک و صورت را ارائه می‌دهد. در این روش تصویربرداری، بیمار با قرار گرفتن در جایی مشخص در دستگاه پانورامیک، به وسیله یک تکنولوژی پیشرفته تصویربرداری، تصویری کلی و سه بعدی از دهان و فک و صورت خود را به دست می‌آورد.

پانورامیک در تشخیص بیماری‌های مختلف دندان و فک و صورت بسیار مفید است و به دندانپزشکان کمک می‌کند تا بیماری‌هایی مانند عفونت‌های دندان، بیماری‌های لثه، ترک‌ها و شکستگی‌های دندان، تومورهای دهان و فک و صورت و سایر بیماری‌های مرتبط را شناسایی کنند.

علاوه بر این، پانورامیک به دلیل تصویر گسترده‌ای که ارائه می‌دهد، می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد ساختار دندان‌ها، موقعیت و روند رشد دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها، موقعیت دندان‌های عقل و سایر اطلاعات مربوط به دهان و فک و صورت ارائه دهد. به همین دلیل، پانورامیک یکی از روش‌های تصویربرداری مهم و کاربردی در دندانپزشکی و رادیولوژی فک و صورت به حساب می‌آید.