شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

سی تی اسکن قفسه سینه در تهران + نوبت + هزینه

آدرس

تهران شهرری، خیابان فداییان اسلام، روبروی بیمارستان فیروزابادی، کوچه پیلغوش پلاک ۲۷

02155932972
alizadehradiology@gmail.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه8 الی 21
پنجشنبه8 الی 21
جمعهتعطیل
سی تی اسکن قفسه سینه در تهران + نوبت + هزینه

سی تی اسکن قفسه سینه در تهران + نوبت + هزینه

سی تی اسکن قفسه سینه معمولا به دنبال درد قفسه سینه، سرفه های متوالی بدون علت، تب برای وجود بیماری هایی مثل عفونت ریه، پنومونی، سرطان، خونریزی های داخلی و... استفاده میشود. اینجا می توانید نوبت سی تی از اسکن از یکی از بهترین مراکز تصویربرداری تهران دریافت کنید.

چرا سی تی اسکن قفسه سینه در مرکز رازی تهران

مدرن ترین و بهترین دستگاه سی تی اسکن
همکاری با بهترین و مجرب ترین پزشکان رادیولوژیست برای تفسیر تصاویر
طرف قرارداد بیمه ها وانجام تست سی تی اسکن با هزینه مناسب
انجام انواع سی تی اسکن های تخصصی و فوق تخصصی
نوبت گیری سریع
همه روزه از 8 صبح الی 10 شب
ارسال لینک گزارش برای بیماران (پرونده الکترونیک)
جامع ترین و بهترین مرکز تصویر برداری در منطقه شهرری و جنوب تهران، بیماران می توانند تمامی تست های خود را یکجا انجام دهند و دیگر نیاز نیست به مراکز متفاوتی مراجعه کنند.
در ادامه برای راهنمایی بیشتر بیماران توضیحاتی در خصوص سی تی اسکن، کاربردهای سی تی قفسه سینه و مزایا و معایب آن ارائه خواهیم کرد.

سی تی اسکن چیست؟

سی تی اسکن (CT Scan) یک نوع تصویربرداری پزشکی به کمک امواجX و کامپیوتر است؛ که با استفاده از پرتو ایکس، به بررسی احشا داخلی بدن می پردازند، تصاویر ثبتی به پزشکان کمک می کند تا بررسی دقیق تری از درون بدن بیماران خود داشته باشند و بتوانند بیماری های مختلف را تشخیص دهند.
قفسه سینه شامل اندام های مختلفی ازجمله:قلب، ریه ها، دنده ها، قفسه سینه، و رگ های خونی است.
سی تی اسکن یکی از روش های تشخیصی برای بررسی آسیب های ناشی از حوادث و تصادفات میباشد.

سی تی اسکن قفسه سینه چه کاربرد هایی دارد؟

از سی تی اسکن قفسه سینه معمولا به دنبال درد قفسه سینه، سرفه های متوالی بدون علت، تب استفاده میشود.این روش درمانی غیر تهاجمی و سریع بوده و به پزشکان کمک می کند تا بتوانند بیماری های مختلفی را تشخیص دهند، از جمله:
سی تی اسکن قفسه سینه یکی از روش‌های تصویربرداری پزشکی است که برای تشخیص و بررسی بیماری‌های قلبی و سرطان سینه استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای این تست شامل موارد زیر می‌شود:
• تشخیص سرطان در ناحیه قفسه سینه در مراحل اولیه
• بررسی علائم بیماری‌های قلبی مانند آنژین صدری، نارسایی قلبی و غیره
• شناسایی توده‌های غیرطبیعی در بافت سینه، مانند کیست و فیبروآدنوم
• بررسی علائم التهاب ریه و عفونت‌های دیگر در سینه مانند :عفونت های ریه، پنومونی، سرطان ریه، خونریزی درون ریه
• بررسی اثربخشی درمان هایی که برای بیمار انجام شده است
همچنین در دوران همه گیری اپیدمی کرونا از سی تی اسکن برای تشخیص 98 درصد از مشکوکان مبتلا به COVID-19 استفاده میشد.
در هر صورت، پزشک معالج شما باید تصمیم‌گیری در مورد نیاز به انجام سی تی اسکن قفسه سینه شما را بگیرد و نتایج تست را با دقت بررسی کند.

آمادگی های قبل از انجام سی تی قفسه سینه

آمادگی های قبل از انجام سی تی قفسه سینه

در ابتدا لازم است این نکته گوشزد شود که با توجه به تاثیراتی که ممکن است مصرف دارو در نتیجه ی این نوع تصویربرداری داشته باشد و همچنین خطراتی که ممکن است بیماری زمینه ای شما را تهدید کند؛ پیشنهاد میشود حتما قبل از تصویر برداری با پزشک خود در مورد همه ی این موارد صحبت کنید.
اگر باردار هستید یا احتمال آنرا می دهید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. اشعه های این نوع تصویر برداری برای جنین آسیب زا هستند.
در هنگام تصویر برداری از به همراه داشتن اجسام فلزی مثل گوشواره، دستبند، زنجیر و ... جدا خودداری کنید.
اگر ناراحتی کلیوی دارید، و یا به دارو خاصی حساسیت دارید یا در سابقه های قبلی تصویربرداری با تزریق ماده حاجب مشکلی برایتان پیش آمده است حتما پزشک خود را ازین موارد مطلع سازید.
بیماری های قلبی، باطری ضربان ساز(Pace maker) نیازمند دقت بیشتری در زمان تصویر برداری هستند؛ حتما پزشک خود را مطلع کنید.

سی تی اسکن قفسه سینه با تزریق

ماده حاجب، یا باریوم سولفات، یک نوع ماده است که در برخی از روش‌های تصویربرداری پزشکی مانند تست سی تی اسکن با کنتراست بالا به کار می‌رود. این ماده به صورت مایع یا پودر در دسترس است و پس از مصرف باعث افزایش کنتراست در تصاویر تهیه شده از داخل بدن می‌شود. و پزشک می تواند در موارد حساس که نیاز به تشخیص دقیق تری است از این تست استفاده کند.

مراقبت های بعد از انجام سی تی اسکن

بعد از انجام سی تی اسکن قفسه سینه، ممکن است برخی از بیماران به دلیل استفاده از پرتو ایکس، عوارضی مانند تهوع، استفراغ، سردرد و یا خستگی را تجربه کنند. به همین دلیل، بهتر است بعد از انجام سی تی اسکن، برای چند ساعت خود را آرام کنید و فعالیت‌های سنگین را به تعویق بیاندازید.
همچنین، در صورت مصرف ماده حاجب، ممکن است برخی از بیماران دچار گیجی و یا سرگیجه شوند. در این صورت، بهتر است برای چند ساعت بعد از آزمایش، رانندگی و یا کارهای خطرناک را انجام ندهید.
در مجموع، بهتر است پس از انجام سی تی اسکن قفسه سینه، به توصیه پزشک خود عمل کرده و در صورت بروز هرگونه عارضه‌ای، به او اطلاع دهید.

هزینه سی تی اسکن قفسه سینه

هزینه تست سی تی اسکن قفسه سینه در مراکز مختلف، به گونه های متفاوت است اما در مرکز تصویربرداری رازی این تست در سال 1402 باتعرفه رسمی وزارت بهداشت انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما از طریق همین وبسایت نیز می توانید در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

سی تی اسکن قفسه سینه یکی از روش‌های تصویربرداری پزشکی است که برای تشخیص و بررسی بیماری‌های قلبی و سرطان سینه استفاده می‌شود. در هنگام انجام این تست، پرتوهای ایکس به صورت چرخشی در اطراف بدن شما حرکت می‌کنند و تصاویر دقیقی از بافت‌های داخلی سینه شما به دست می‌آید. نتایج سی تی اسکن قفسه سینه ممکن است شامل مشاهده توده‌های غیرطبیعی، شناسایی علائم بیماری‌های قلبی و یا تشخیص سرطان باشد. در هر صورت، پزشک معالج شما نتایج را با دقت بررسی کرده و به شما توضیحات لازم را ارائه خواهد داد.