شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

رادیولوژی شهرری | رادیوگرافی فوری و دقیق در شهر ری


رادیوگرافی ساده
رادیوگرافی ساده
رادیوگرافی رنگی
رادیوگرافی رنگی
رادیوگرافی دهان و دندان
رادیوگرافی دهان و دندان
عکس رنگی رحم
عکس رنگی رحم
ماموگرافی
ماموگرافی
سنجش تراکم استخوان
سنجش تراکم استخوان

آدرس

تهران شهرری، خیابان فداییان اسلام، روبروی بیمارستان فیروزابادی، کوچه پیلغوش پلاک ۲۷

02155932972
alizadehradiology@gmail.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه8 الی 21
پنجشنبه8 الی 21
جمعهتعطیل
رادیولوژی شهرری | رادیوگرافی فوری و دقیق در شهر ری

رادیولوژی شهرری | رادیوگرافی فوری و دقیق در شهر ری

رادیولوژی شهرری - خدمات رادیولوژی پیشرفته و با کیفیت توسط به روز ترین دستگاه های رادیولوژی در شهرری، در سریع ترین زمان ممکن توسط مجرب ترین پزشکان و کارشناسان رادیولوژی و طرف قرار داد با بیمه ها

چرا رادیولوژی در مرکز رازی؟

چرا رادیولوژی در مرکز رازی؟

مدرن ترین و بهترین دستگاه های رادیوگرافی روز دنیا
همکاری با بهترین و مجرب ترین پزشکان رادیولوژیست برای گزارش تصاویر
طرف قرارداد بیمه ها
انجام انواع رادیوگرافی های تخصصی و فوق تخصصی
نوبت گیری سریع (از طریق همین سایت و تماس با 02155932972 )
همه روزه از 8 صبح الی 9 شب
ارسال لینک گزارش برای بیماران (پرونده الکترونیک)
جامع ترین و بهترین مرکز تصویر برداری در منطقه شهرری و جنوب تهران، بیماران می توانند تمامی تست های خود را یکجا انجام دهند و دیگر نیاز نیست به مراکز متفاوتی مراجعه کنند.

انتخاب یک مرکز رادیولوژی خوب و معتبر برای بررسی سلامتی بسیار مهم است در حالی که اکثر مردم به انتخاب مرکز تشخیصی برای انجام اموری مثل رادیولوژی و سایر تصویربرداری های پزشکی توجه زیادی نمی‌کنند، غفلتی که می‌تواند پرهزینه و جبران ناپذیر باشد. اگر پزشک بخواهد نگاه دقیق تری به آنچه در داخل بدن شما اتفاق میافتد (به خصوص در استخوان ها و دندان ها) داشته باشد، ممکن است برای شما رادیوگرافی یا همان عکس رادیولوژی تجویز کند. به همین دلیل بسیار مهم است مرکزی که میخواهیم در آن خدمات گرافی انجام دهیم با دقت زیادی انتخاب کنیم. بخش رادیولوژی مرکز تصویربرداری رازی واقع در شهرری(جنوب تهران) یکی از بهترین رادیولوژی های منطقه شهرری است.

در ادامه به توضیحاتی در رابطه با رادیولوژی و انواع گرافی ها خواهیم پرداخت که راهنمای بیماران محترم باشد.

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی شاخه‌ای از پزشکی است که برای تشخیص و بررسی بیماری‌ها و مشکلات بدن از پرتو ایکس استفاده می‌کند. در این مطلب، به بررسی مسائل مرتبط با رادیولوژی، از جمله کلیات رادیولوژی، مزایا و معایب و چگونگی انتخاب یک مرکز رادیولوژی معتبر پرداخته خواهد شد.

از رادیوگرافی برای بررسی بیماری ها و مشکلات بدن از جمله شکستگی استخوان ها، مشکلات دستگاه گوارش، کلیه و مجاری ادراری، بررسی دندان ها و بررسی پستان(که به آن ماموگرافی گویند) استفاده می شود، انواع رادیوگرافی عبارتند از :
رادیوگرافی ساده اشعه ایکس با دوز بسیار پایین به منطقه مورد نظر تابانده می شود، این اشعه از بدن عبور می کند و با ثبت پرتوهای خروجی از بدن مستقیما بر روی فیلم رادیولوژی تصاویر سیاه و سفیدی ایجاد می شود.
در رادیوگرافی دیجیتال که امروزه تقریبا جای رادیوگرافی های ساده را گرفته است، تصاویر ثبت شده بر روی مانیتور کامپیوتر قابل مشاهده هستند و هم می توان بر روی کلیشه رادیولوژی چاپ کرد و هم می توان از طریق کامپیوتر آنالیز و انتقال داد.
در برخی از رادیوگرافی ها بیمار به آمادگی قبلی نیاز دارد به این صورت که ماده ی حاجب به بیمار خورانده و یا تزریق می شود (بسته به محل تصویربرداری) و سپس تصویربرداری انجام می شود به این نوع رادیوگرافی عکس رنگی گفته می شود. عکس رنگی بیشتر برای بررسی سیستم گوارشی، کلیه ها و مجاری ادراری و رحم استفاده می شود.

انواع خدمات رادیولوژی و گرافی ها

انواع خدمات رادیولوژی و گرافی ها

این تصاویر معمولاً برای تشخیص شکستگی‌ها، ترک‌ها، عفونت‌ها و سایر مشکلات داخلی بدن استفاده می‌شوند. در زیر به برخی از انواع رادیوگرافی اشاره شده است:
رادیوگرافی استخوان(رادیولوژی دیجیتال از کلیه قسمت های مختلف بدن): در این نوع رادیوگرافی، تصاویر استخوان‌ها و سایر بافت‌های مرتبط با آنها تهیه می‌شود. این نوع رادیوگرافی برای تشخیص شکستگی‌ها، ترک‌ها، عفونت‌ها، بیماری‌های استخوانی و سایر مشکلات مرتبط با استخوان‌ها استفاده می‌شود.
کلیه عکس های رنگی شامل رادیوگرافی مری، معده، اثنی عشر، روده بزرگ و کوچك با كانتراست ماده حاجب و هوا، كلیه و مجاری ادراری شامل IVP – VCUG ، رادیوگرافی رنگی جهت بررسی فیستول ها (فیستولوگرافی)

ماموگرافی: رادیوگرافی دیجیتال از پستان ها در جهت غربالگری و بررسی بیماری های پستان ها یا همان ماموگرافی یکی از شاخه‌های تصویربرداری پزشکی است که برای تشخیص بیماری‌های سینه، به خصوص سرطان سینه، استفاده می‌شود. در این روش تصویربرداری، از اشعه X با فرکانس بالا استفاده می‌شود تا تصاویر دقیقی از بافت‌های سینه تهیه شود.

عکس رنگی رحم: یکی از روش‌های تصویربرداری است که برای تصویربرداری داخلی رحم و تشخیص بیماری‌ها و مشکلات و اختلالات آن استفاده می‌شود. در این روش، یک ماده رنگی به نام کانتراست به داخل رحم تزریق می‌شود و سپس تصاویر دقیقی از داخل رحم تهیه می‌شود.

رادیوگرافی دیجیتال از دندان ها به صورت پانورکس، سفالوگرام، پری اپیکال، بایت وینگ(BiteWing) در این نوع رادیوگرافی ها، تصاویر دندان‌ها و بافت‌های مرتبط با آنها تهیه می‌شود. این نوع رادیوگرافی برای تشخیص وضعیت دندان‌ها، شناسایی ترک‌ها و شکستگی‌ها و همچنین تعیین موقعیت عصب‌های دندانی استفاده می‌شود.

چگونه یک مرکز رادیولوژی معتبر انتخاب کنیم؟

اکثر مردم به انتخاب مرکز تشخیصی برای انجام اموری مثل رادیولوژی و سایر تصویربرداری های پزشکی توجه زیادی نمی‌کنند، غفلتی که می‌تواند پرهزینه و جبران ناپذیر باشد. اگر پزشک بخواهد نگاه دقیق تری به آنچه در داخل بدن شما اتفاق میافتد داشته باشد، ممکن است برای شما رادیوگرافی یا همان تصویربرداری با X-Ray تجویز کند. حال سوال اینجاست که چرا باید مرکز رادیولوژی خود را با دقت انتخاب کنید؟ برای دانستن این موضوع با ما همراه باشید.

به روز بودن تجهیزات رادیولوژی

به روز بودن و دقیق بودن دستگاه های پزشکی امری مهم در پروسه تشخیص و بررسی مشکلات و بیماری ها می باشد، چه بسا بیمارانی که به علت دقیق نبودن دستگاه های یک مرکز تشخیص غلط و یا به هنگامی دریافت نکرده اند، بنابراین توصیه اکید ما این است از به روزبودن و دقیق بودن دستگاه های مرکز رادیولوژی مد نظر اطمینان حاصل کنید تا از خطرات و مشکلات احتمالی جلوگیری کنید .

کارشناسان رادیولوژی مجرب

کارشناسان رادیولوژی مجرب

کارشناسان رادیولوژی نقش بسیار مهمی در با کیفیت بودن رادیوگرافی‌ها دارند، در صورتی که رادیوگرافی توسط فردی غیر از کارشناس رادیولوژی تهیه شود، ممکن است چالش‌هایی در تشخیص بیماری‌ها و تفسیر تصاویر پیش آیند. بنابراین یکی از مسائل تاثیر گذار در کیفیت تصاویر رادیولوژی حوصله، آرامش دقت و تبحر و با سابقه بودن تیم پرسنلی به خصوص کارشناسان رادیولوژی می باشد. که بتوانند بهترین و با کیفیت ترین تصاویر رادیولوژی را ثبت کنند.
آن‌ها می‌توانند تصاویر رادیوگرافی را با دقت بررسی کرده، نقاط ضعف و نقاط قوت آن‌ها را تشخیص داده و با توجه به تجربه خود، تشخیص دهند که آیا تصاویر گرفته شده کافی هستند یا نیاز به تکرار تکمیل دارند. این امر می‌تواند به ویژه در تشخیص بیماری‌های پیچیده بسیار مفید باشد.
و در نهایت در مراکز تصویربرداری حرفه‌ای، پزشکان متخصص رادیولوژی، بررسی تصاویر رادیوگرافی را انجام می‌دهند تا به دقت بیشتری در تشخیص بیماری‌ها و توصیه‌ی درمانی به بیماران برسند. همچنین، آن‌ها می‌توانند با ارائه‌ی گزارش‌های دقیق و جامع از نتایج بررسی‌های خود، به پزشکان و تیم درمانی کمک کنند تا در تشخیص و درمان بیماری‌های پیچیده و حرفه‌ای بهتر عمل کنند.
همچنین در اکثر مواقع حضور یک کارشناس رادیولوژی همجنی با بیمار در فرآیند تصویربرداری می‌تواند باعث افزایش احساس راحتی و اطمینان بیشتر بیماران به خصوص خانم ها شود. به دلیل که ماهیت حساس و شخصی تصویربرداری پزشکی، بسیاری از بیماران خانم این امر را اهمیت می‌دهند که در حین انجام این تست، کارشناس رادیولوژی خانم حضور داشته باشد تا احساس راحتی و امنیت بیشتری داشته باشند.

از طرفی، حضور کارشناس رادیولوژی خانم می‌تواند به ویژگی‌های زنانه بیماران توجه بیشتری شود و در این راستا امکان تشخیص صحیح تر و دقیق تر اختلالات موجود در بدن افزایش یابد. بنابراین، این امر می‌تواند برای بیماران خانم در فرآیند تشخیصی تاثیر مهمی داشته باشد و احساس راحتی بیشتری برای آن‌ها به ارمغان آورد.
مفتخریم عنوان کنیم در مرکز رادیولوژی رازی واقع در شهرری که از با سابقه ترین و بهترین مراکز رادیولوژی شهرری و تهران است تیم پرسنلی کاملی حضور دارد که باعث راحتی بیماران می شود.

طرف قرار داد بودن مرکز رادیولوژی با بیمه ها

برای آسایش خاطر و رفاه بیماران طرف قرارداد بودن مرکز رادیولوژی با بیمه های مختلف امری مهم است به این علت که به بیماران کمک می‌کند تا با هزینه کمتری به خدمات پزشکی دسترسی داشته باشند.
همچنین شایان ذکر است که بدانید مراکز رادیولوژی طرف قرار داد با بیمه معمولاً برای حفظ قرارداد، باید استانداردهایی در زمینه کیفیت خدمات خود را رعایت کنند و گزارشات دقیق و کاملی ارائه نمایند.

جامع و کامل بودن مرکز رادیولوژی و تصویربرداری

یکی از مهمترین مسائل در امور درمانی این است که مراجعه کننده مرکزی انتخاب کند که همه امور تشخیصی و تصویربرداری و اسکن های مورد نیاز شما از جمله خدمات ویژه مانند رادیوگرافی های تخصصی، انواع ام آر آی ها یا سی تی اسکن ها، سونوگرافی ها و... را قادر به انجام باشد، این مسئله به این علت مهم است که بیمار در کلینیک های متعدد برای تست های گوناگون سرگردان نشود، و همچنین باعث کاهش زمان و هزینه بیماران شود. و بیماران با مراجعه به این مراکز می‌توانند بهترین تشخیص و درمان بیماری‌های خود را دریافت کنند.

مفتخریم عنوان کنیم مرکز رادیولوژی دکتر علیزاده در شهرری تمامی خدمات تخصصی و فوق تخصصی مربوط به تصویربرداری را ارائه می نماید.

معرفی بخش رادیولوژی مرکز رازی


چنانچه قصد انجام هر گونه گرافی با اشعه ایکس در شهرری را دارید پیشنهاد ما به شما کلینیک رادیولوژی رازی به سرپرستی دکتر علیزاده است چرا که مجهز ترين مركز راديولوژي، سونوگرافي، ام آر آی، سی تی اسکن، ماموگرافي، پانوراميك و سنجش تراکم استخوان جنوب تهران و شهرری است که از جدیدترین دستگاه های رادیولوژی از جمله ماموگرافی، OPG، سنجش تراکم استخوان و... برخوردار است و همواره در تلاش است با استخدام مجرب ترین کارشناسان رادیولوژی خدمات ویژه ای به بیماران محترم ارائه نماید.
مرکز رادیولوژی رازی شهرری همچنین مفتخر است تمامی خدمات تصویربرداری را برای شما مراجعه کننده عزیز در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهد.
برای اخذ نوبت رادیولوژی مرکز دکتر علیزاده می توانیداز طریق همین سایت اقدام به نوبت بفرمایید تا کارشناسان مرکز با شما تماس گرفته و اقدامات بعدی را انجام دهند و یا با شماره 02155932972 تماس حاصل فرمایید، همچنین می توانید از طریق واتس اپ با شماره 09378210350 برای دریافت نوبت نیز در ارتباط باشید.

سوالات رایج شما در مورد رادیولوژی

چه آمادگی هایی قبل از انجام خدمات رادیولوژی لازم است؟
قبل از تمامی خدمات رادیولوژی بیمار باید در صورت احتمال بارداری پزشک معالج و کارشناسان را مطلع کرده، طلا و جواهرات و سایر اشیا فلزی را در آورده و در صورت داشتن هرگونه ایمپلنت فلزی در بدن خود از جمله پیس میکر قلبی پزشک و کارشناسان رادیولوژی را مطلع کرده.
لازم به ذکر است برخی تست های رادیولوژی از جمله عکس رنگی رحم، رادیوگرافی دستگاه گوارش و ... نیاز به آمادگی های بیشتر دارند.

هزینه عکس رادیولوژی؟
هزینه تست های رادیولوژی با توجه به عواملی مانند نوع رادیولوژی، نوع بیمه، نوع کالای مصرفی و … تعیین می گردد. جهت اطلاع از قیمت و هزینه رادیولوژی خود می توانید با شماره 02155932972 و یا از طریق دریافت نوبت همین سایت اقدام نمایید تا کارشناسان پاسخ گوی شما عزیزان باشند.

اشعه ایکس چقدر مضر است؟
در پاسخ باید گفت؛ میزان اشعه دریافتی در رادیوگرافی ها در حد یک سفر هوایی چند ساعته می باشد. در نتیجه میزان اشعه دریافتی در این تست ها از مجاز اشعه در طول یک سال برای یک فرد کمتر است و ضرورت و فایده انجام آن از ضرر و عوارض آن بیشتر است، فقط در صورتی می تواند برای فرد مضر باشد که به دفعات زیاد تکرار شود و از محدوده مجاز دریافتی اشعه ایکس فراتر رود.

در دوران بارداری می شود عکس دندان گرفت؟
در دوران بارداری توصیه می شود فرد تحت اشعه ایکس قرار نگیردمخصوصادر 3 ماهه اول بارداری، هرچند این موضوع در صورت لزوم و ضرورت گرفتن عکس دندان با لباس محافظ قابل کنترل است و می توان از آسیب اشعه به مادر و جنین جلوگیری کرد.