شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

سونوگرافی رنگی داپلر در شهرری

آدرس

تهران شهرری، خیابان فداییان اسلام، روبروی بیمارستان فیروزابادی، کوچه پیلغوش پلاک ۲۷

02155932972
alizadehradiology@gmail.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه8 الی 21
پنجشنبه8 الی 21
جمعهتعطیل
سونوگرافی رنگی داپلر در شهرری

سونوگرافی رنگی داپلر در شهرری

برای دریافت نوبت سونوگرافی رنگی داپلر در شهرری و جنوب تهران اینجا کلیک کنید و هرآنچه لازم است در مورد آمادگی های قبل از این سونوگرافی و کاربردهای آن و... لازم است بخوانید.

سونوگرافی رنگی داپلر چیست؟

سونوگرافی رنگی داپلر یکی از انواع‌های سونوگرافی است که در آن از رنگ‌ها برای نمایش جریان خون استفاده می‌شود. در این روش، به جای نمایش سرعت جریان خون به صورت سیاه و سفید، جریان خون با استفاده از رنگ‌های مختلف نمایش داده می‌شود.

سونوگرافی کالر داپلر چیست؟

کاربردهای سونوگرافی رنگی داپلر

سونوگرافی رنگی داپلر یکی از روش‌های تصویربرداری پزشکی است که برای تشخیص بیماری‌های قلبی و عروقی استفاده می‌شود. در زیر به برخی از کاربردهای این روش اشاره می‌شود:
بررسی بیماری‌های قلبی:
سونوگرافی رنگی داپلر به عنوان یکی از روش‌های مفید در تشخیص بیماری‌های قلبی و عروقی شناخته می‌شود. این روش برای بررسی بیماری‌های صمامی قلب که باعث تغییر در جریان خون شده‌اند، مفید است. همچنین، برای بررسی بیماری‌های دیگر قلبی مانند انسداد عروق کرونر و بیماری‌های قلبی سازگار با تنفس (CHF) نیز استفاده می‌شود.
بررسی بیماری‌های عروقی:
سونوگرافی رنگی داپلر برای بررسی بیماری‌های عروقی مانند تنگی عروق و سایر بیماری‌های عروقی نیز مفید است. این روش به کمک تصاویر رنگی، قادر به نمایش جریان خون در سطح عروق و تشخیص تنگی و یا بستری شدن آنها می‌باشد، همانند بررسی واریس
بررسی خونرسانی به اعضای دیگر بدن:
سونوگرافی رنگی داپلر برای بررسی خونرسانی به اعضای دیگر بدن مانند کبد، کلیه و ریه نیز استفاده می‌شود. بررسی خونرسانی به این اعضا در تشخیص بیماری‌های مختلف مانند سرطان، سیروز کبد و بیش فعالی تیروئید کاربرد دارد.
بررسی بارداری:
سونوگرافی رنگی داپلر برای بررسی بارداری نیز استفاده می‌شود. با استفاده از روشسونوگرافی رنگی جنین، جریان خون در رحم و جنین قابل مشاهده است و همچنین می‌توان از طریق آن، بررسی سلامت جنین و شناسایی هرگونه عیوب و اختلالات آن انجام می‌شود.
به طور کلی، سونوگرافی رنگی داپلر به دلیل دقت بالایی که دارد، به عنوان یکی از روش‌های مفید در تشخیص بیماری‌های قلبی و عروقی و بررسی خونرسانی به اعضای دیگر بدن شناخته می‌شود.

چرا سونوگرافی رنگی داپلر در مرکز تصویربرداری رازی شهرری؟

خوشبختانه مرکز تصویربرداری رازی به‌عنوان یکی از بهترین مرکز سونوگرافی در شهرری و جنوب تهران با کادر حرفه‌ای و تجهیزات به‌روز خود امکان انجام این نوع سونوگرافی را برای همگان دارد.
به این علت که تمامی سونوگرافی های معمول و تخصصی از جمله سونوگرافی های شکم و لگن، سونوگرافی های بارداری، سونوگرافی های نوزادان و... را توسط بهترین دستگاه های سونوگرافی دنیا و تیم پزشکی متخصص و فوق تخصص خانم و آقا همه روزه در منطقه شهرری تهران واقع در جنوب تهران همه روزه انجام می دهد.