شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

سونوگرافی های زنان

آدرس

تهران شهرری، خیابان فداییان اسلام، روبروی بیمارستان فیروزابادی، کوچه پیلغوش پلاک ۲۷

02155932972
alizadehradiology@gmail.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه8 الی 21
پنجشنبه8 الی 21
جمعهتعطیل
سونوگرافی های زنان

سونوگرافی های زنان

سونوگرافی های ویژه زنان شامل سونوگرافی سینه، سونوگرافی رحم و تخدان به صوررت واژینال و همچنین سونوهیستروگرافی می باشاند که می توانند به تشخیص و بررسی مشکلات مرتبط با سیستم تناسلی و ارگان های زنان کمک کنند

  • سونوگرافی سینه
  • سونوگرافی واژینال رحم و تخمدان
  • سونوهیستروگرافی

سونوگرافی های تخصصی زنان شامل چه مواردی است؟

سونوگرافی های تخصصی زنان شامل چندین نوع سونوگرافی متفاوت است که برای تشخیص و بررسی مشکلات و بیماری های مرتبط با سیستم تناسلی و ارگان های زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از سونوگرافی های تخصصی زنان عبارتند از:

سونوگرافی ترنس‌واژینال: در این نوع سونوگرافی، یک پروب(بخشی از دستگاه سونوگرافی) درون واژن می رود تا تصویری از ارگان‌های تناسلی داخلی زنان را ارائه دهد. این نوع سونوگرافی به منظور تشخیص علائم مرتبط با عفونت‌های تناسلی، کیست ها، توده های بدخیم و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سونوگرافی ترنس‌آبدومینال: در این نوع سونوگرافی، پروب در منطقه پایین شکم قرار می‌گیرد. این نوع سونوگرافی برای بررسی سلامت ارگان‌های تناسلی و بررسی بارداری در زنان استفاده می‌شود اما همانطور که توضیح داده شد از روی شکم.

سونوگرافی سینه: از این نوع سونوگرافی برای تصویربرداری پستان استفاده می‌شود. این نوع سونوگرافی به منظور تشخیص توده های بدخیم، کیست ها و بررسی آب و هوای پستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سونوگرافی سینه چیست؟

سونوگرافی قبل از بارداری: در این نوع سونوگرافی، ارگان‌های تناسلی زنان برای بررسی سلامتی و شناسایی مشکلات پیش از بارداری تصویربرداری می‌شوند.

سونوهیستروگرافی: SHG نیز یکی از سونوگرافی های تخصصی زنان است که برای تصویربرداری رحم و لوله های فالوپی استفاده می‌شود. در این روش، مایعی که به رحم تزریق شده است، تصویربرداری می‌شود تا بررسی‌های مرتبط با سلامت رحم و لوله‌های فالوپی انجام شود.