شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972
جامع ترین مرکز تصویربرداری
در جنوب تهران
تجهیزات پزشکی روز دنیا
پزشکان و کادر پرسنلی مجرب
طرف قرار داد بیمه های پایه
تامین اجتماعی - خدمات درمانی - نیروهای مسلح

مرکز سونوگرافی دکتر علیزاده واقع در شهرری

مرکز تصویربرداری رازی(دکتر علیزاده)
خانه > بخش ها > مرکز سونوگرافی دکتر علیزاده واقع در شهرری
مرکز سونوگرافی دکتر علیزاده واقع در شهرری

مرکز سونوگرافی دکتر علیزاده واقع در شهرری

تشخیص زودهنگام و درست بیماری ها نقش به سزایی در چرخه درمان دارد. در این بین، کلینیک‌های تصویربرداری نقش مهمی را برای دستیابی به این هدف مهم و درمان به موقع ایفا می‌کنند. مرکز تصویربرداری رازی شهرری با دارا بودن چهار دستگاه پیشرفته سونوگرافی و تیم پزشکی مجرب با بیش از سی سال تجربه بی شک یکی از قوی ترین و بهترین مراکز سونوگرافی جنوب تهران و شهرری می باشد.

چگونه یک مرکز سونوگرافی معتبر انتخاب کنیم؟

چگونه یک مرکز سونوگرافی معتبر انتخاب کنیم؟

اکثر مردم به انتخاب مرکز تشخیصی برای انجام اموری مثل سونوگرافی، رادیولوژی و سایر تصویربرداری های پزشکی توجه زیادی نمی‌کنند، غفلتی که می‌تواند پرهزینه و جبران ناپذیر باشد. اگر پزشک بخواهد نگاه دقیق تری به آنچه در داخل بدن شما اتفاق میافتد (به خصوص در بافت ها، اندام ها یا ماهیچه ها) داشته باشد، ممکن است برای شما اسکن آلتراسوند یا همان سونوگرافی تجویز کند. البته، زنان نیز در دوران بارداری به سونوگرافی نیاز دارند.
چرا باید مرکز سونوگرافی خود را با دقت انتخاب کنید؟ برای دانستن این موضوع با ما همراه باشید.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی یک آزمایش تصویربرداری غیر تهاجمی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تولید تصاویری از ساختارهای داخلی بدن استفاده می کند. بخش اصلی دستگاه سونوگرافی یک پروب مبدل است. زمانی که پروب روی بدن شما حرکت می کند، با انتشار و دریافت امواج صوتی تصاویری را ثبت می کند. بنابراین، سونوگرافی از اشعه استفاده نمی کند و یک فرآیند بی ضرر، غیرتهاجمی و بدون درد است. سونوگرافی در حال حاضر یکی از پرکاربردترین روش‌های تصویربرداری پزشکی است که به طور مداوم در حال توسعه می باشد و کاربردهای جدیدتری نیز پیدا می کند.

برای اطلاع بیشتر از تفاوت انواع سونوگرافی و توضیحات تکمیلی اینکه سونوگرافی چیست اینجا کلیک کنید.

چرا باید مرکز سونوگرافی را با دقت انتخاب کرد؟

هر آنچه که در تصاویر سونوگرافی دیده می شود توسط یک پزشک متخصص رادیولوژی و سونوگرافی تفسیر می‌شود. بنابراین،سونوگرافی یک روش وابسته به اپراتور است. یک رادیولوژیست خوب با تجربه کافی مهمترین عامل برای تفسیر دقیق تصاویر و در نتیجه تشخیص است. و به پزشکان معالج می تواند کمک کند تشخیص اولیه را تایید و یا رد کرده و دوره درمانی مناسب را تجویز کنند.
بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد یک مرکزرادیولوژی و سونوگرافی، مطمئن شوید که از صلاحیت و تخصص رادیولوژیست ها آگاه هستید.
حتی بهتر از این موضوع، یک رادیولوژیست مشخصا فقط بر روی قسمت های خاصی از بدن تمرکز کند، در این صورت تجربه و تخصص بیشتری دارد و امکان تشخیص دقیق تری را فراهم می کند. به عنوان مثال، برای سونوگرافی های مداخله ای مثل بیوپسی (نمونه برداری) بهترین فردی که می توان به آن مراجعه کرد پزشک متخصص رادیولوژی و سونوگرافی است که فقط بر این روی این موضوع تمرکز دارد.
در مرکز تصویربرداری رازی واقع در منطقه شهرری به علت تعدد پزشکان متخصص رادیولوژی و سونوگرافی، تست ها بر اساس تخصص هر یک از پزشکان انجام می شود.

نه تنها رادیولوژیست، بلکه نوع دستگاه سونوگرافی نیز اهمیت دارد

همه مراکز دارای آخرین دستگاه های سونوگرافی با تکنولوژی به روز نیستند. چرا این مهم است؟ دستگاه های ضعیف منجر به تصاویر تار یا با وضوح پایین می‌شوند که ممکن است تصویر دقیقی از داخل بدن شما را در اختیار رادیولوژیست یا پزشک قرار ندهند و در نتیجه احتمال عدم تشخیص زودهنگام را افزایش می‌دهند.

چرا سونوگرافی در مرکز تصویربرداری رازی شهرری؟

مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری با بهره مندی از دستگاه های سونوگرافی مدرن و متفاوت به تناسب کاربری و نیاز بیماران و همچنین همکاری با بهترین و مجرب ترین متخصصین رادیولوژی و سونوگرافی آماده انجام انواع خدمات تخصصی و فوق تخصصی سونوگرافی را در بالاترین سطح ممکن در زمینه های زیر می باشد:

1- سونوگرافی معمولی از تمام قسمتهای نسج نرم بدن مثل سونوگرافی کلیه، کبد، آپاندیس و ...

2- سونوگرافی بارداری مثل سونوگرافی جنسیت جنین، سونوگرافی بررسی سلامت جنین، آنومــالی های جنین، سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی، سونوگرافی کالر داپلر، سونوگرافی NT، اکوی قلب جنین

3- سونوگرافی تخصصی الاستوگرافی جهت بررسی میزان سختی بافتهای تیروئید دیستال و سایر نسوج نرم و افتراق تومورهای خوش خیم و بدخیم

4- سونوگرافی های داخلی از جمله ترانس واژینال و ترانس ركــــــتال؛ گاهی اوقات انجام سونوگرافی های واژینال توسط پزشک آقا برای خانم ها معذب کننده است، در مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری به علت حضور پزشک سونوگرافیست خانم این امکان وجود دارد که این تست توسط پزشک خانم انجام شود، و برای انجام این تست ها نیاز به نسخه پزشک می باشد و بدون ارجاع پزشک انجام پذیر نمی باشد.

5- سونوگرافی های مداخله ای مثل بیوپسی(نمونه برداری) تیروئید ، پروستات و... تحت راهنمایی پروب سونوگرافی

6- سونوگرافی های تخصصی نوزادان مثل سونوگرافی هیپ، مغز، مری و یا معده نوزاد

برنامه کاری پزشکان مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری

برنامه کاری پزشکان مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری

بخش سونوگرافی مرکز تصویربرداری رازی شهرری با حضور پزشکان توانمند متخصص و فوق تخصص رادیولوژی و سونوگرافی، به سرپرستی دکتر رضا علیزاده همه روزه از ساعت 8 صبح الی 10 شب در خدمت بیماران و مراجعین محترم می باشد.
اسامی پزشکان انجام دهنده انواع خدمات سونوگرافی در مرکز تصویربرداری رازی شهرری به شرح زیر می باشد:
1- آقای دکتر وحید علیزاده
2- خانم دکتر سوده فرتوک زاده
3- آقای دکتر حسن مددی
4- خانم دکتر رزا بابایی
5- خانم دکتر زینب محمدیانی
6- خانم دکتر فاطمه زاهدی
7- آقای دکتر سید محمد جعفری
8- خانم دکتر عادله دادخواه
همچنین مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری از حضور پزشکانی از جمله سرکار خانم دکتر بهاره مباشری فوق تخصص رادیولوژی بیماری های زنان و پستان، نیز بهره مند است.
برای اطلاعات دقیق تر از برنامه کاری پزشکان مرکز می توانید با شماره های مرکز تماس حاصل فرمایید.

آمادگی بیماران قبل از مراجعه برای انجام خدمات سونوگرافی

قبل از انجام سونوگرافی بسته به نوع تست به آمادگی های خاصی نیاز است از جمله :
مثانه پر:
برای انجام سونوگرافی های ناحیه لگنی مثل رحم و تخمدان، کلیه، مثانه و مجاری ادراری، پروستات و سونوگرافی های سه ماهه اول بارداری به مثانه پر احتیاج دارند.
ناشتایی:
سونوگرافی های ناحیه شکمی مثل کبد، کیسه صفرا، مجرای صفراوی، کالر داپلر عروق کلیوی و شکمی فرد باید حداقل 5 الی 6 ساعت ناشتا باشد.

قبل از سونوگرافی هایی سطحی مثل سونوگرافی پستان، تیروئید نیاز به انجام کار خاصی نیست فقط استحمام و شیو کرده و از مام و اسپری استفاده نفرمایید. در صورت داشتن نتایج تست های قبلی از جمله ماموگرافی آن ها را با خود همراه داشته باشید.
برای انجام سونوگرافی پستان توصیه می شود حتی الامکان در هفته دوم بعد از عادت ماهیانه مراجعه نمایید.

اما با همه این تفاسیر و توضیحات باز هم توصیه می شود قبل از مراجعه به مرکز در مورد آمادگی های قبل از انجام سونوگرافی خود راهنمایی بگیرید.

نحوه دریافت نوبت سونوگرافی

برای انجام خدمات سونوگرافی شما عزیزان می توانید به دو صورت اقدام به دریافت نوبت فرمایید : 1- دریافت نوبت به صورت حضوری 2- آنلاین، که توصیه ما به مراجعین محترم مرکز تصویربرداری رازی شهرری دریافت نوبت به صورت آنلاین می باشد که از طریق واتس اپ(09378210350)، سایت و هم از طریق دایرکت اینستاگرام (AlizadeRadiology) می توانید اقدام به دریافت نوبت آنلاین فرمایید. که همکاران ما همواره در حال پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

تماس با مرکز تصویربرداری رازی شهرری(رادیولوژی و سونوگرافی دکتر علیزاده)برای مشاهده آدرس دقیق و موقعیت مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر علیزاده اینجا کلیک کنید.

نحوه دریافت نتیجه وگزارش سونوگرافی در مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری

در مرکز تصویربرداری رازی واقع در شهرری تهران، برای راحتی بیماران تمامی گزارشات و تصاویر پس از آماده سازی به صورت آنلاین قابل نمایش هستند و بیماران با کلیک بر روی لینک ارسالی میتوانند در هر زمان و مکانی به پرونده خود دسترسی داشته باشند.

سوالات رایج شما در مورد سونوگرافی

تعیین جنسیت جنین از طریق سونوگرافی چه زمانی امکان پذیر است؟

در سونوگرافی NT امکان تشخیص جنسیت جنین با دقت 60 الی 70 درصد ممکن می باشد هرچند تایید تشخیص با دقت 100 درصدی انجام سونوگرافی غربالگری سه ماهه دوم لازم می باشد. که حدود هفته 18 بارداری انجام می شود.

در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد سونوگرافی تعیین جنسیت از زبان جناب دکتر وحید علیزاده، یکی از متخصصین مرکز رادیولوژی و سونوگرافی رازی شهرری در مورد سونوگرافی تعیین جنسیت ببینید و بشنوید.

ارائه خدمات جامع و کامل

یکی از مهمترین مسائل در امور درمانی این است که مراجعه کننده مرکزی انتخاب کند که همه امور تشخیصی و تصویربرداری و اسکن های مورد نیاز شما از جمله خدمات ویژه مانند سونوگرافی های تخصصی، انواع ام آر آی ها یا سی تی اسکن و... را قادر به انجام باشد، این مسئله به این علت مهم است که بیمار در کلینیک های متعدد برای تست های گوناگون سرگردان نشود. مرکز تصویربرداری رازی شهرری به سرپرستی دکتر علیزاده تمام خدمات تصویربرداری را برای شما مراجعه کننده عزیز در کوتاهترین زمان ممکن انجام میدهد.

آدرس

تهران شهرری، خیابان فداییان اسلام، روبروی بیمارستان فیروزابادی، کوچه پیلغوش پلاک ۲۷

02155932972
alizadehradiology@gmail.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه8 الی 21
پنجشنبه8 الی 21
جمعهتعطیل