شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

مقالات سی تی اسکن

بیماری کبد چرب یک بیماری شایع است که به دلیل ذخیره چربی اضافی در کبد ایجاد می شود. اکثر افراد دارای کبد چرب علائم آن را ندارند و در صورت عدم درمان در برخی موارد می تواند منجر به آسیب های شدید کبدی مانند هپاتیت شود، بنابراین تشخیص زودهنگام آن بسیار مهم است.
ادامه مطلب
خون در ادرار پدیده هشدار دهنده ای که اغلب برای بیماران وحشت آور و نگران کننده است، می تواند دلایل زیادی مثل مصرف برخی داروها، مشکلات کلیوی و یا وجود مشکل جدی تری باشد و باید فوراً پیگیری شود به خصوص اگر حالت تهوع، استفراغ، درد یا اختلال ادرار دارید. در ادامه به علل، راه های تشخیص و گزینه های درمان آن اشاره خواهیم کرد.
ادامه مطلب
استئوآرتریت یا آرتروز نوع شایع بیماری آرتریت است که به تخریب غضروف که با ورم، درد و محدودیت حرکت همراه می باشد گفته می‌شود. پزشک برای تشخیص آرتروز احتمالاً پس از معاینه بالینی آزمایش خون و تصویربرداری را تجویز کند. درمان آرتروز به نوع، شدت و محل آن بستگی دارد و ممکن است شامل دارو یا جراحی باشد برای آگاهی کامل از این موارد با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
در حال حاضر سرطان ریه کشنده‌ترین نوع سرطان در کل جهان شناخته شده است، به همین بهانه خود را ملزم دانسته آگاهی بیشتری در ارتباط با علل سرطان ریه، علائم آن و راه های تشخیص آن که دقیق ترین راه آن سی تی اسکن ریه می باشد توضیحاتی ارائه دهیم.
ادامه مطلب
آلزایمر بیماری پیشرونده و برگشت ناپذیر است که در آن سلول های عصبی مغز (نورون‌ها) از کار می‌افتند و ارتباط خود را با سایر نورون‌ها از دست می‌دهند و می‌میرند. آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل است. علائم آلزایمر بسته به علت آن متفاوت هستند در ادامه با شایع ترین علائم آلزایمر و بهترین تشخیص زود هنگام آن آشنا خواهیم شد.
ادامه مطلب
آرتروگرافی نوعی تصویربرداری است که برای ارزیابی و بررسی شرایط و عملکرد تمام مفاصل بدن از جمله: شانه، زانو، مچ ها، آرنج و یا لگن استفاده می شود. زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که تست های تشخیصی مثل سی تی اسکن و ... به تنهایی جزئیات ساختار و عملکرد و آسیب های وارده به مفصل را نشان ندهند. در ادامه به نحوه انجام آرتروگرافی، دلایل انجام آن، مزایای و معایب آرتروگرافی و نحوه انجام آن و... خوهیم پرداخت.
ادامه مطلب
کیسه صفرا یک کیسه گلابی شکل است که در فرورفتگی سطح تحتانی کبد واقع شده است، و به هر دلیلی می تواند دچار التهاب یا بیماری شود که سنگ کیسه صفرا یکی از مهم ترین مشکلات آن است، در ادامه به توضیح مفصل این بیماری خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
تومورهای خوش خیم (غیر سرطانی) که از جنس بافت های میومتر(عضلانی) بدن را فیبروم گویند و در نواحی مختلف بدن امکان به وجود آمدن دارند. یکی از مناطق رایج بدن برای رشد فیبروم ها دستگاه تولید مثل زنان است مثل تخمدان ها و رحم. در ادامه به توضیح فیبروم رحم و اینکه چه کسانی بیشتر در معرض فیبروم هستند،انواع فیبروم، علائم و نشانه های فیبروم رحم و تخمدان، شیوه های تشخیص و درمان آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
سی تی اسکن یا همان توموگرافی یک شیوه تصویربرداری با استفاده از اشعه ایکس است که در آن از زوایای متفاوت استخوان ها، بافت های نرم و یا عروقی که قصد بررسی آن ها را دارند تصویربرداری می شود و تصاویر توسط کامپیوتر آنالیز می شوند.
ادامه مطلب
1 2 3 4