شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972
جامع ترین مرکز تصویربرداری
در جنوب تهران
تجهیزات پزشکی روز دنیا
پزشکان و کادر پرسنلی مجرب
طرف قرار داد بیمه های پایه
تامین اجتماعی - خدمات درمانی - نیروهای مسلح

مقالات سونوگرافی

سونوگرافی ان تی (Nuchal Scan یا Nuchal Translucency) یکی از غربالگری های مهم دوران بارداری است که توسط آن احتمال ناهنجاری های کروموزومی جنین مثل سندروم داون، سندرم پاتو، تریزومی13 و یا تریزومی 18 و ... بررسی می شود.
ادامه مطلب
دوران بارداری یکی از حساس ترین و مهم ترین برهه های زندگی هر زنی است، تمام داروها، رژیم غذایی، اقدامات احتیاطی توصیه شده بر اساس سونوگرافی است به همین دلیل در دوران بارداری سونوگرافی حساس و حیاتی است، نگرانی و سوالات زیادی در این باره ذهن مادران باردار را درگیر می کند. در این مطلب قصد داریم با آگاهی دادن در مورد مهم ترین غربالگری ها و سونوگرافی های دوران بارداری، زمان انجام آن ها و نحوه آمادگی برای سونوگرافی های بارداری از سوالات و اضطراب هایی که برای مادران پیش می آید بکاهیم.
ادامه مطلب
تفسیر سونوگرافی بارداری همانند سایر سونوگرافی ها، مسئله ای بسیار تخصصی می باشد که به عهده پزشک متخصص رادیولوژی و سونوگرافی است اما با این حال بسیاری از مادران باردار قصد دارند در مورد اصطلاحات و پارامتر هایی که در گزارشات سونوگرافی در طی دوره بارداری آنها آمده است اطلاعاتی کسب کنند. برای برطرف کردن دلواپسی های یک مادر در ادامه لیستی از اصطلاحات سونوگرافی دوران بارداری و معنای آن ها خواهیم آورد.
ادامه مطلب
کیسه صفرا یک کیسه گلابی شکل است که در فرورفتگی سطح تحتانی کبد واقع شده است، و به هر دلیلی می تواند دچار التهاب یا بیماری شود که سنگ کیسه صفرا یکی از مهم ترین مشکلات آن است، در ادامه به توضیح مفصل این بیماری خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
سندروم به اختلالی گفته می شود که بیش از یک علامت و نشانه داشته باشد، به این بیماری هم سندروم گفته می شود به این علت که معمولا با یک سری نشانه مثل چاقی، قاعدگی نامنظم، افزایش موهای زائد، ناباروری و... همراه است. گاهی هم با نام تنبلی تخمدان شناخته می شود. در ادامه به توضیح این اختلال و سوال رایج که آیا سندروم تخمدان پلی کیستیک همان کیست تخمدان است، نشانه های سندروم تخمدان پلی کیستیک، عوارض این بیماری، دلایل سندروم تخمدان پلی کیستیک، تشخیص سندروم پلی کیستیک و راه های درمان این بیمار خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
سونوگرافی یک شیوه تصویربرداری غیر تهاجمی و بی ضرر است که به کمک سایر شیوه های تشخیصی و غربالگری و گاه به تنهایی برای ارزیابی و آنالیز تمامی قسمت های درونی و سطحی بدن قابل استفاده است. در این شیوه امواج صوتی را با فرکانس بالا به داخل بدن فرستاده و سپس انعکاس آن را دریافت میکنند و تصویر بر روی مانیتور تشکیل می شود.
ادامه مطلب
اولین سونوگرافی بارداری که به طور معمول دو تا سه هفته بعد از عقب افتادن قاعدگی و به دنبال مثبت شدن تست های بارداری (بیبی چک-آزمایش خون) انجام می شود و از طرفی برای هر مادر بارداری بسیار هیجان انگیز است و از طرفی بسیار دلهره آور و این طبیعی است که مادران باردار نگران طبیعی بودن شرایط فرزند خود باشند.
ادامه مطلب
تیروئید غده ای پروانه ای شکل است که به علت وجود عروق خونی فراوان در ان به رنگ قرمز مایل به قهوه است و در قسمت جلو و پایین گردن و بالای نای است حدود 5 سانتی متر طول و 3 سانتی متر پهنا و 30 گرم وزن دارد، که در حالت نرمال نمی توان آن را احساس کرد. تیروئید چندین هورمون ترشح میکند که وظایف مختلفی از جمله رشد و تکامل را به عهده دارند. در ادامه به انواع هورمون های تیروئید،وظایف آن ها، انواع بیماری های و شرایط مختلف غده تیروئید، شیوه های تشخیصی آن، درمان تیروئید و... خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
آپاندیس یک زائده کرمی شکل شبیه به انگشت به طول حدود CM10 در نزدیکی دریچه ای بین روده بزرگ و کوچک است. در سیستم طبیعی بدن همواره مقداری غذا وارد این زائده می شود که دوباره به داخل روده بزرگ فرستاده میشود اما گاهی مواد غذایی نمیتوانند خارج شوند این موضوع باعث تولید عفونت می شود که به آن آپاندیسیت یا همان التهاب دریچه آپاندیس میگوییم.
ادامه مطلب
تومورهای خوش خیم (غیر سرطانی) که از جنس بافت های میومتر(عضلانی) بدن را فیبروم گویند و در نواحی مختلف بدن امکان به وجود آمدن دارند. یکی از مناطق رایج بدن برای رشد فیبروم ها دستگاه تولید مثل زنان است مثل تخمدان ها و رحم. در ادامه به توضیح فیبروم رحم و اینکه چه کسانی بیشتر در معرض فیبروم هستند،انواع فیبروم، علائم و نشانه های فیبروم رحم و تخمدان، شیوه های تشخیص و درمان آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
انتخاب مواد غذایی مناسب برای مادر و جنین موضوعی بسیارحیاتی است و باید کاملا هوشمندانه انتخاب شوند. سلامتی هر فردی در گرو میزان فعالیت جسمانی و تغذیه روزانه وی، می باشد. این قضیه در مادران باردار حائز اهمیت بیشتری است به این دلیل که تغذیه و فعالیتی که انجام می دهد علاوه بر تاثیر گذاری روی سلامت خود، روی وضعیت رشد جنین هم تاثیر گذار است. اگر میخواهید بدانید چه مواردی را باید برای یک بارداری سالم رعایت کنید با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
1 2 3 4