شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

مقالات بارداری

عکس رنگی رحم یا هسیتروسالپینگوگرافی نوعی تصویربرداری است که برای ارزیابی و بررسی شرایط و عملکرد حفره رحمی، لوله های فالوپ و همچنین بررسی علت سقط جنین و یا ناباروری استفاده می شود. در ادامه با هدف این تست و نحوه انجام آن و سایر توضیحات مربوط به این تست آشنا خواهید شد.
ادامه مطلب
سونوگرافی ان تی (Nuchal Scan یا Nuchal Translucency) یکی از غربالگری های مهم دوران بارداری است که توسط آن احتمال ناهنجاری های کروموزومی جنین مثل سندروم داون، سندرم پاتو، تریزومی13 و یا تریزومی 18 و ... بررسی می شود.
ادامه مطلب
دوران بارداری یکی از حساس ترین و مهم ترین برهه های زندگی هر زنی است، تمام داروها، رژیم غذایی، اقدامات احتیاطی توصیه شده بر اساس سونوگرافی است به همین دلیل در دوران بارداری سونوگرافی حساس و حیاتی است، نگرانی و سوالات زیادی در این باره ذهن مادران باردار را درگیر می کند. در این مطلب قصد داریم با آگاهی دادن در مورد مهم ترین غربالگری ها و سونوگرافی های دوران بارداری، زمان انجام آن ها و نحوه آمادگی برای سونوگرافی های بارداری از سوالات و اضطراب هایی که برای مادران پیش می آید بکاهیم.
ادامه مطلب
تفسیر سونوگرافی بارداری همانند سایر سونوگرافی ها، مسئله ای بسیار تخصصی می باشد که به عهده پزشک متخصص رادیولوژی و سونوگرافی است اما با این حال بسیاری از مادران باردار قصد دارند در مورد اصطلاحات و پارامتر هایی که در گزارشات سونوگرافی در طی دوره بارداری آنها آمده است اطلاعاتی کسب کنند. برای برطرف کردن دلواپسی های یک مادر در ادامه لیستی از اصطلاحات سونوگرافی دوران بارداری و معنای آن ها خواهیم آورد.
ادامه مطلب
سونوگرافی یک شیوه تصویربرداری غیر تهاجمی و بی ضرر است که به کمک سایر شیوه های تشخیصی و غربالگری و گاه به تنهایی برای ارزیابی و آنالیز تمامی قسمت های درونی و سطحی بدن قابل استفاده است. در این شیوه امواج صوتی را با فرکانس بالا به داخل بدن فرستاده و سپس انعکاس آن را دریافت میکنند و تصویر بر روی مانیتور تشکیل می شود.
ادامه مطلب
رادیولوژی دهان، فک و صورت که گاهی رادیولوژی دندان، فک و صورت نیز به آن می گویند نوعی تصویربرداری است که برای بررسی ساختار و مشکلات جمجمه، صورت، دندان ها و ارگان های مجاور استفاده می شود.
ادامه مطلب
اولین سونوگرافی بارداری که به طور معمول دو تا سه هفته بعد از عقب افتادن قاعدگی و به دنبال مثبت شدن تست های بارداری (بیبی چک-آزمایش خون) انجام می شود و از طرفی برای هر مادر بارداری بسیار هیجان انگیز است و از طرفی بسیار دلهره آور و این طبیعی است که مادران باردار نگران طبیعی بودن شرایط فرزند خود باشند.
ادامه مطلب
انتخاب مواد غذایی مناسب برای مادر و جنین موضوعی بسیارحیاتی است و باید کاملا هوشمندانه انتخاب شوند. سلامتی هر فردی در گرو میزان فعالیت جسمانی و تغذیه روزانه وی، می باشد. این قضیه در مادران باردار حائز اهمیت بیشتری است به این دلیل که تغذیه و فعالیتی که انجام می دهد علاوه بر تاثیر گذاری روی سلامت خود، روی وضعیت رشد جنین هم تاثیر گذار است. اگر میخواهید بدانید چه مواردی را باید برای یک بارداری سالم رعایت کنید با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
1 2 3 4