شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21 | پنجشنبه 8 الی 21
02155932972

مقالات ام آر آی

خون در ادرار پدیده هشدار دهنده ای که اغلب برای بیماران وحشت آور و نگران کننده است، می تواند دلایل زیادی مثل مصرف برخی داروها، مشکلات کلیوی و یا وجود مشکل جدی تری باشد و باید فوراً پیگیری شود به خصوص اگر حالت تهوع، استفراغ، درد یا اختلال ادرار دارید. در ادامه به علل، راه های تشخیص و گزینه های درمان آن اشاره خواهیم کرد.
ادامه مطلب
استئوآرتریت یا آرتروز نوع شایع بیماری آرتریت است که به تخریب غضروف که با ورم، درد و محدودیت حرکت همراه می باشد گفته می‌شود. پزشک برای تشخیص آرتروز احتمالاً پس از معاینه بالینی آزمایش خون و تصویربرداری را تجویز کند. درمان آرتروز به نوع، شدت و محل آن بستگی دارد و ممکن است شامل دارو یا جراحی باشد برای آگاهی کامل از این موارد با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
آلزایمر بیماری پیشرونده و برگشت ناپذیر است که در آن سلول های عصبی مغز (نورون‌ها) از کار می‌افتند و ارتباط خود را با سایر نورون‌ها از دست می‌دهند و می‌میرند. آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل است. علائم آلزایمر بسته به علت آن متفاوت هستند در ادامه با شایع ترین علائم آلزایمر و بهترین تشخیص زود هنگام آن آشنا خواهیم شد.
ادامه مطلب
در تصویربرداری رزونانس مغناطیسی یا همان Mri پستان از میدان مغناطیسی بسیار قوی، امواج رادیویی و یک کامپیوتر برای تولید تصاویر دقیق از ساختارهای پستان استفاده می شود. ام آر آی پستان به عنوان یک ابزار تکمیلی و کمک کننده برای غربالگری پستان با ماموگرافی یا سونوگرافی استفاده می شود که کاملا بی خطر بوده به این علت که از اشعه یونیزان در آن استفاده نمی شود. در ادامه با آگاهی های لازم قبل از انجام Breast Mri، نحوه انجام آن و... بیشتر آشنا خواهید شد.
ادامه مطلب
در این تست برای ثبت تصاویر دقیق از عضله قلب و حتی بافت های اطراف آن از یک میدان مغناطیسی بسیار قوی، امواج رادیویی و یک کامپیوتر به منظور بررسی آناتومی و عملکرد قلب بیماران مبتلا به بیماری های مادرزادی قلبی، بررسی عروق قلبی، بررسی و نظارت بر بیماری های قلبی، و... استفاده می شود.
ادامه مطلب
آرتروگرافی نوعی تصویربرداری است که برای ارزیابی و بررسی شرایط و عملکرد تمام مفاصل بدن از جمله: شانه، زانو، مچ ها، آرنج و یا لگن استفاده می شود. زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که تست های تشخیصی مثل سی تی اسکن و ... به تنهایی جزئیات ساختار و عملکرد و آسیب های وارده به مفصل را نشان ندهند. در ادامه به نحوه انجام آرتروگرافی، دلایل انجام آن، مزایای و معایب آرتروگرافی و نحوه انجام آن و... خوهیم پرداخت.
ادامه مطلب
تومورهای خوش خیم (غیر سرطانی) که از جنس بافت های میومتر(عضلانی) بدن را فیبروم گویند و در نواحی مختلف بدن امکان به وجود آمدن دارند. یکی از مناطق رایج بدن برای رشد فیبروم ها دستگاه تولید مثل زنان است مثل تخمدان ها و رحم. در ادامه به توضیح فیبروم رحم و اینکه چه کسانی بیشتر در معرض فیبروم هستند،انواع فیبروم، علائم و نشانه های فیبروم رحم و تخمدان، شیوه های تشخیص و درمان آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
اگر پزشک معالج شما به هر دلیلی برای شما تست های mra و یا mrv تجویز کند حتما برای شما سوال میشود این تست ها چه تفاوتی با mri دارند و به چه دلیلی برای شما تجویز شده اند و چگونه انجام می شوند. اگر میخواهید در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
1 2 3 4